earl grey

Earl grey

Earl Grey

Herbata Earl Grey swoją nazwę zawdzięcza premierowi Wielkiej Brytanii w latach 1830-1834, Charlesowi Grey. Legenda głosi, że otrzymał ją jako podarunek dyplomatyczny od chińskiego mandaryna. Miała być to forma podziękowania za ocalenie od utonięcia jego syna przez jednego z brytyjskich żołnierzy.

Herbata czarna?

Napój ten jest mieszanką, w której skład wchodzi: herbata czarna i olejek bergamotowy, będący aromatem. 
Earl Grey to nie tylko smaczna herbata. Posiada wiele pozytywnych właściwości. Jedną z nich jest dostarczenie energii na cały dzień. To za sprawą kofeiny. Jednak jej zawartość jest na tyle niewielka, że można sobie pozwolić na łyk herbaty nawet wieczorem, bez ryzyka zaburzeń snu.
Olej bergamotowy poprawia humor i relaksuje. Poza tym obniża cholesterol i zmniejsza ryzyko chorób serca, a także cukrzycy.
Regularne picie czarnej herbaty wzmocni Twoje zęby. Wszystko dzięki zawartości katechin, które zwalczają infekcje jamy ustnej. Drugim składnikiem wspomagającym jest fluor, chroniący przed próchnicą.
Niewielka zawartość ekstraktu z cytrusa wspomaga odchudzanie. Jednak trzeba przy tym stosować odpowiednią dietę, a herbatę traktować jako pomoc w osiągnięciu celu.

Sklep z herbatami

Jeśli zaciekawiły Cię pozytywy wynikające z picia herbaty Earl Grey, to zamiast szukać jej w sklepie spożywczym czy supermarkecie, polecam odwiedzić sklep z herbatami. Znajdziesz w nim przeróżne rodzaje herbat – z mocniejszym lub słabszym aromatem bergamotki; bez dodatków lub z dodatkami takimi jak płatki róży.
Podsumowując, Earl Grey to pod względem właściwości i smaku bardzo dobra herbata, a co najważniejsze – niedroga. Trzeba tylko udać się do odpowiedniego sklepu z herbatami. Jeśli nie masz takiego w pobliżu, istnieje również sklep z herbatami online. Z pewnością będziesz zadowolony ze spróbowania tego wspaniałego napoju.