darjeeling

Darjeeling – szampan wśród herbat

Darjeeling

Darjeeling to herbata pochodząca z Indii. Jej nazwa wywodzi się z indyjskiego rejonu, na którym jest uprawiana. Jest to herbata czarna, którą z powodzeniem można dostać w sklepie internetowym z herbatą.

Darjeeling to jedna z najciekawszych i najlepiej ocenianych herbat świata. Barwa naparu jest jasnobursztynowa, dzięki czemu napój pięknie prezentuje się w przezroczystym dzbanku lub filiżance. Herbata Darjeeling wyróżnia się oryginalnym aromatem i posmakiem, którego nie sposób odnaleźć w innych gatunkach herbat. Aromat herbaty Darjeeling zwykle określany jest jako kwiatowy. Z kolei smak herbaty jest lekko wytrawny i wzbogacony nutką muszkatu, przez co na długo zapada w pamięć.

Idealny prezent dla miłośnika herbaty

Zestaw herbat w skrzynce lub zestaw herbat w pudełku może stanowić idealny prezent dla kogoś bliskiego. Warto zdecydować się na podarowanie herbaty Darjeeling, ponieważ jest to produkt niezwykły o odległym pochodzeniu. O wartości herbaty może świadczyć to, że nazywana jest „szampanem wśród herbat”. Co więcej, warto zauważyć, że nie jest to najzwyklejsza herbata earl grey dostępna w każdym sklepie za niską cenę, lecz unikalne liście zbierane w Himalajach.

Przygotowanie herbaty Darjeeling

Herbatę należy zaparzyć w gorącej wodzie (takiej o temperaturze 95-100 stopni). Umożliwi to uzyskanie głębi aromatu skrytego w listkach herbaty. Czas parzenia to od dwóch do czterech minut. W przypadku filiżanki wystarczy pół łyżeczki herbaty, natomiast na zaparzenie dzbanku herbaty powinniśmy przeznaczyć pełną łyżeczkę. Taka ilość pozwoli cieszyć się pięknym aromatem oraz głębokim smakiem, na który wpływ miało wyjątkowe powietrze w Himalajach. Po zaparzeniu napar ma kolor jasnego bursztynu.

Najlepszy sklep z herbatami powinien posiadać w swojej ofercie herbatę Darjeeling. Warto jej skosztować ze względu na liczne grono wielbicieli, oryginalną historię naparu oraz unikalny aromat, którego nie da się porównać z innymi herbatami świata.