Biała herbata a czarna

Szlachetna biała herbata

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Najlepsze herbaty pochodzą z upraw Chin. To stamtąd wywodzi się wielowiekowa tradycja jej parzenia i smakowania. Biała herbata, która charakteryzuje się delikatnym, lekko słodkim smakiem jest bogata w substancje odżywcze i antyoksydanty. Ten specyficzny smak zawdzięcza procesowi produkcji – jest najmniej przetworzoną wśród wszystkich rodzajów herbat. Pączki herbaty zbiera się na wczesnym etapie wzrostu, a suszenie przebiega naturalnie – na słońcu. Jest to najdroższa odmiana herbaty i najbardziej szlachetna. Białą herbatę z powodzeniem można pić wieczorem, gdyż zawiera mało pobudzającej teiny. Picie naparu z białej herbaty może działać przeciwnowotworowo, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i działa antyseptycznie. Białą herbatę zaparza się krótko w temperaturze około 75-80 stopni Celsiusza.

Popularna w Polsce herbata czarna

Herbata czarna, która jest najpopularniejsza w Polsce, ma charakterystyczny gorzkawy smak. Jest źródłem polifenoli, które działają przeciwzapalnie, ale także flawonoidów, które opóźniają procesy starzenia się. Czarna herbatę z powodzeniem możemy traktować jako substytut kawy, gdyż zawiera duże ilości pobudzającej teiny, która działa także odprężająco i wprowadza w dobry nastrój. Herbata ta znana jest jako substancja odkażająca – jest doskonała w czasie zatrucia pokarmowego. Dla osób, którym nie odpowiada wyrazisty smak czarnej herbaty polecana jest mieszanka earl grey, która ma słodki i lekko kwiatowy posmak. Z tego rodzaju z powodzeniem przygotujemy herbatę zimową – rozgrzewający i kojący napój z dodatkiem pomarańczy, goździków i miodu. Herbatę czarną zaparza się wrzątkiem przez około 3 do 5 minut.
Niezależnie od naszych preferencji smakowych, warto pić herbatę, gdyż jak udowodniono działa prozdrowotnie. W celu poznania wszystkich walorów smakowych i zdrowotnych herbat, warto odwiedzić sklep z herbatami. Bowiem to tam zaopatrzymy się w najlepszej jakości produkty. Dodatkowo doradztwo i mieszanki herbat z całego świata pozwolą nam zaznać tego co w herbacie najlepsze. Zdecydowanie warto rozpocząć podróż dookoła świata dzięki aromatycznym naparom. W ten sposób możemy poznać kawałek świata z zacisza własnego domu.