herbata czarna

Herbata czarna – zastosowania o których nie wiedziałeś

Herbata czarna

Herbata czarna jest dobra na wszystko. Świetnie rozgrzeje ciało w mroźny wieczór. Z cytryną i miodem skutecznie pomoże w walce z bólem gardła. Podkreśli smak domowego ciasta, a mrożona ochłodzi podczas upału.
Rodzajów herbat jest wiele, biała, zielona, czerwona, owocowa czy herbata aromatyzowana , ale prawdziwą królową jest najzwyklejsza herbata czarna wśród której też znajdziemy kilka rodzajów. Może to być klasyczny w smaku earl grey , zwykła herbata ekspresowa czy herbata premium. Wszystkie charakteryzują się głębokim i mocnym smakiem. Warto jednak wiedzieć, że czarna herbata ma wiele zastosowań poza tym najbardziej nam znanym.

Nawóz do roślin

Dostałeś zestaw herbat w pudełku, ale nie wiesz co z nią zrobić, bo sam rzadko pijasz herbatę? Podziel się nią z roślinami. Wystarczy, że zaparzysz herbatę zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu, a ostudzoną saszetkę umieścisz na dnie doniczki z kwiatami. Herbata jednocześnie odżywi roślinę, a dodatkowo zapobiegnie wyciekaniu wody z dołu doniczki.

Okłady na oczy

Opuchnięte i zmęczone oczy to problem wielu osób, które długo pracują przy komputerze. Jest jednak na to sprawdzony sposób. Wystarczy zaparzyć torebkę herbaty earl grey, nieco ją ostudzić i nasączyć w niej płatki kosmetyczne, z których następnie należy zrobić okłady na oczy, kilka razy ponownie nasączając płatki.

Farba do włosów

Odwiedziłaś sklep internetowy z herbatą i trochę poszalałaś z zakupami? To nic, możesz wykorzystać nadmiar herbaty w zafarbowania siwych włosów lub wzmocnienia głębi koloru włosów naturalnie ciemnych. W tym celu należy zaparzyć 4 saszetki czarnej herbaty z jedną saszetką szałwii. Napar trzeba pozostawić na 12 godzin, a po upływie tego czasu polać nim włosy i nie spłukiwać przez 40 minut. Herbata czarna sprawdzi się również jako henna do przyciemnienia brwi i rzęs.